poznaj mnie!

Cześć! Ja jestem Basia i jest mi przemiło, że to czytasz! Wydaje mi się, że zawsze powinno się przedstawić, a przynajmniej tak nakazują dobre maniery.

Mam 23 lata i staram się zmieniać świat na lepsze. Jestem absolwentką Zarządzania Instytucjami Artystycznymi ze specjalnością menadżerską i obecną studentką III roku Psychologii ze specjalnością psychoseksuologii.

Swój pociąg do robienia kultury realizuję w Babiźnie – kulturalno-społeczno-feministycznej organizacji pozarządowej, której jestem współzałożycielką i prezeską. Więcej o nas na naszym instagramie: @babizna_ngo.

Oprócz dbania o edukację społeczno-kulturalną, dbam także o rzetelną edukację seksualną działając w Naukowym Kole Seksuologii „Ars Amandi”, którego jestem przewodniczącą. Koło regularnie edukuje seksualnie poprzez swoje media społecznościowe (instagram: @nksarsamandi), a także prowadzi działalność naukową.

Jestem Gdańszczanką, miłośniczką kawy z dodatkowym espresso, feministką i fanką świadomości – także tej ekologicznej, zdrowotnej, seksualnej. Na co dzień walczę z ageismem, seksizmem i głupotą, ale nie ma co o tym pisać i nakręcać karuzelę nienawiści 😉 Podróżuję, kiedy tylko mogą, uwielbiam roadtripy i ludzi.

o czym piszę?

Nie lubię katalogować tego bloga pod łatką „lifestyle’u”, choć najprawdopobniej po tę kategorię najbardziej pasuje. Sama moje dziecko (bo jest to niewątpliwie moje dziecko!) nazywam blogiem odpowiedzialnym społecznie. Tak jak pisałam wyżej – choruję na syndrom chęci zbawienia świata. Cholernie wiele mnie w nim deneruje i dlatego cholernie wiele chcę w nim zmienić. Nie potrafię milczeć, kiedy dzieją się obok mnie rzeczy, które nie powinny mieć miejsca, dlatego piszę o wszystkim, co mnie wkurza i o wszystkim, co mogłoby sprawić, że będzie nam żyło się lepiej. Razem. Po prostu. Piszę i o seksizmie, i o ekologii, o obywatelskich obowiązkach chodzenia na wybory i o poszerzających horyzonty podróżach, o molestowaniu czy o strajkach nauczycieli. Czyli o wszystkim ważnym i tym trochę mniej.

Myślę, że moje teksty i treści jakie publikuję tu czy na swoich mediach społecznościowych mówią o mnie więcej niż opis powyżej 😉 Dlatego, jeżeli czujesz niedosyt – zapraszam Cię do przeczytania wpisów!

Share This: